post

NARUŠ SOCIÁLNU IZOLÁCIU OBETÍ SYSTÉMU

Našli u nich trávu, nikomu neublížili, ich čin je bezobetný trestný čin. Oni sú však medzi vrahmi a násilníkmi na dlhé roky. Naši politici, sudcovia, a ostatná “elita” sa totiž stratili v nejakej všeobecnej halucinácii.

Ty im môžeš aspoň spríjemniť vianoce a priniesť pár chvíľ radostného odpútania sa od smutnej reality. Napíš niekomu z nich, pohľadnicu s krátkym pozdravom, čím bláznivejšiu tým lepšie, prípadne im tam nalep kopy nálepiek, to ich tiež poteší.

Pohľadnice im uľahčujú prežiť v tom nehostinnom prostredí, nezachránia ich, ale určite im to situáciu spríjemnia a zjednodušia. Väzenský systém ich presviedča, že sú zločinci, a ty môžeš napomôcť tomu, aby tomu klamstvu neuverili.

ADRESY NÁJDEŠ TU: https://www.freepepo.sk/konopni-vazni/

Písanie listov do väzenia môže byť pre týchto ľudí cennou podporou. Môže im pomôcť udržať si kontakt so svetom vonku a cítiť sa menej izolovaní. Listy môžu byť tiež zdrojom informácií a pomoci.

Ak sa rozhodnete písať list do väzenia, tu je niekoľko tipov:

Buďte úprimní a otvorení.

Povedzte človeku, prečo mu píšete.

Spýtajte sa ho, ako sa má.

O čom písať?

– O svojom živote. Povedzte väzňovi o tom, čo robíte, čo vás baví a s kým sa stretávate. Môžete mu tiež povedať o svojich plánoch do budúcnosti.

– O svojich myšlienkach a pocitoch. Povedzte väzňovi, ako sa cítite o jeho situácii. Môžete mu tiež povedať, čo si myslíte o systéme spravodlivosti alebo o jeho odsúdení.

– O svetových udalostiach. Ak je väzeň oboznámený s aktuálnymi udalosťami, môžete mu povedať o tom, čo sa deje vo svete. Môžete mu tiež povedať o svojich názoroch na tieto udalosti.

Písanie listov do väzenia môže byť pre oboch ľudí, ktorých spája, veľmi obohacujúce. Môže to byť spôsob, ako ukázať človeku, že na neho myslíte a že mu chcete pomôcť.

Aj malý čin láskavosti môže mať pre človeka vo väzení veľký význam. Ak sa rozhodnete písať list, urobte to s láskou a porozumením.

SPOLU SME SILNÍ!

INFO PRE AKTÍVNYCH – a rýchlo chápajúcich.

♠ BEGINNER LEVEL:
Tu nájdete adresy do basy pre chalanov vyradené na také tie bežné biele kancelárske samolepky /3×8 na A4/. To si viete vytlačiť, a nalepiť na akúkoľvek pohľadnicu a rozdať kamarátom:
https://shared-assets.adobe.com/…/7bb2c305-7d12-4800…

♦ EXPERT LEVEL:
A kto má prístup ku dobrej tlači. ten môže rovno natlačiť pohľadnice. Dáta pre tlač tu, čelná strana a chrbát pohľadníc sú samostatne, v dvoch súboroch:
https://shared-assets.adobe.com/…/299b941f-91c8-4203…

https://shared-assets.adobe.com/…/6c89d6cf-7461-4759…

♥ MASTER LEVEL:
Majstri si vyrábajú pohľadnice sami z kusu tvrdého papiera.

nezabúdajte, počas sviatkov je najviac otupno

STAŇ SA VIANOČNÝM ŠKRIATKOM