TOTO VÁS NENECHÁ CHLADNÝCH

——————–

Prišiel mi tento list, od mamy chlapca, ktorého otec zomrel počas súdov s jeho synom. Stal sa obeťou honu na čarodejnice, zvráteného trestného práva, svinstva na súdoch i na strane polície. Jedná sa o jedného z tisíca ročne.

Ďakujem pani Maliňáková za Vašu odvahu, a máte môj obdiv, že bojujete s monštrom a nezľakli ste sa.

NAPÍŠTE TEJTO SILNEJ ŽENE ODKAZ – prejavte jej svoju spoluúčasť a podporu, a hlavne zdieľajte, aby sa to dostalo ku tým haj.lom a ich rodinám , čo sa na tomto podieľajú.

——————–

Martin Maliňák, 29 rokov, nar. 10.8.1993, ženatý, manželka Natália, syn Martinko 5 rokov, v čase zadržania zamestnaný – firma ASSA, Slovnaft Bratislava. Priemerný mesačný príjem cca 2000 Eur.

Uznesením Okresného súdu v Nitre pod sp. zn.4Tp/20/2020 zo dňa 1. 3. 2020 bol obvinený vyšetrovateľom Krajského riaditeľstva PZ v Nitre, sp. zn. ČVS: KRP-79/1-VYS-NR-2019 za obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi podľa § 172 ods. 1 písm. c) písm. d) je ods. 2 písm. c) Trestného zákona s poukazom na § 138 písm. b) písm. j, Trestného zákona

28.2.2021 – tento deň navždy zmenil život celej našej rodiny

Okolo 18.00 h. vtrhla polícia/kukláči/ do Martinovho novopostaveného domu na parcele 906/1, Krakovská ul. Ivanka pri Nitre, kde ho spútali, pred očami jeho maličkého syna. Dom prehliadali , až do môjho príchodu. Požiadala som ich o povolenie k domovej prehliadke, nakoľko som zistila, že do domu vtrhli bez výzvy a predloženia povolenia. Zistila som, že v dome sú neoprávnene. Nemali platný príkaz na domovú prehliadku. Všetkých vyhodili z domu, aj nevestu s dvojročným dieťaťom, do noci a dom strážila policajná hliadka do ďalšieho dňa. Na druhý deň 29.2.2021 vydala sudkyňa príkaz na domovú prehliadku. Dopadla s negatívnym výsledkom. Podala som trestné oznámenie, ihneď nasledujúci deň, niekoľko sťažností. Bohužiaľ sa to ťahalo mesiace, až na Generálnu prokuratúru. Bezvýsledne. Zamietli to pod koberec.

V ten istý deň, urobili domovú prehliadku aj v mojom rod. Dome- teda Martinových rodičov. Obidve dopadli s negatívnym výsledkom. Absolútne nič, ani pes nezachytil žiadnu stopu.

V deň, jeho zaistenia 28.1.2021 neexistoval žiadny dôkaz , že by páchal drogovú tresnú činnosť. Skončil v CPZ.

Ďalej nasledoval klasický scenár. Na políciu dňa 29.1. nahnali mladých chlapcov, ktorí už mali drobné drogové priestupky. Skoro všetci mali zadržané vodičské oprávnenie, z dôvodu že riadili pod vplyvom drog, alebo im nejaké aj zadržali. V ten deň získali 7 svedeckých výpovedí. Všetky sa zhodovali . S Martinom sme húlili a predal mi jednu, dve alebo viac šišiek marihuany. Mala stredne dobrú kvalitu a bolo mi po fajčení fajn. Jeden vypovedal, že mu Martin predal pervitín. Vzniesli obvinenie . Dôvodné podozrenie bolo plné výmyslov. Že nepracuje, zarába si na živobytie predajom drog a je to jeho jediná zárobková činnosť. Samozrejme , že marihuanu a pervitín prechováva doma.

Z CPZ putoval do cely medzi vrahov. Po prvý krát v živote. Ihneď zacítili ľahkú korisť, všetko mu pokradli, šikanovali ho , musel po nich čistiť exkrementy a moč, lebo potrebu z pasie vykonávali na zem. Našťastie sme dosiahli po týždni preloženie na inú celu. Osamote mu dali bachari podpísať vyhlásenie, že sa vlastne nič nestalo a on situáciu vyhodnotil nesprávne.

Tri mesiace sa nič nedialo. Žiadali sme o opätovné výsluchy svedkov a konfrontácie. Začali vypočúvať opätovne svedkov. Na striedačku svedkov obžaloby a našich svedkov, ktorých sme navrhli. Hneď prvý svedok obžaloby odmietol vypovedať, povedal, že s tým nechce mať nič spoločné. Bol to Alexander Vereš. / Sudca v odvovôdnení rozsudku sa oprel i o jeho výpoveď na polícii !/

2 svedok – obhajoby – poprel Martinovu vinu a tvrdil že nikdy drogy nepredával

3 svedok -obžaloby – Peter Č. – poprel výpoveď na polícii a povedal, že on to vôbec tak na polícii nepovedal. Poprel Martinovu vinu a vypovedal, že Martin nikdy drogy nepredával

4 svedok – obhajoby – poprel Martinovu vinu a tvrdil že nikdy drogy nepredával

Potom sa stalo niečo, čo nik nečakal. Vyšetrovateľ maj. Rábek nepovolil ďalšie opakované výsluchy ani konfrontácie. Ak by sme pokračovali, nemali by žiadne dôkazy.

Oficiálny dôvod: Obvinil mňa ako matku a Natáliu- manželku, že sme ovplyvňovali jedného svedka / absolútny nepodložený výmysel/

Prokurátor Šípoš, celý čas počas vyšetrovacej väzby ignoroval všetky sťažnosti a neobťažoval sa preveriť ani jednu skutočnosť.

Ďalej sa nič nedialo, Martin bol vo vyšetrovačke ,odmietol podpísať protokol aj tak ho obžalovali.

Sudca Sopúch, asi to najhoršie čo sme mohli v Nitre vyfasovať. Podľa mňa už na prvom pojednávaní, vedel aký bude rozsudok.

Postupne vypovedali svedkovia . 12 svedkov obžaloby a obhajoby vypovedali v Martinov prospech, 3 svedkovia obžaloby odmietli na súde vypovedať.

Všetci čo na polícii vypovedali , zmenili výpovede. Poláček podrobne opísal ako ho kpt. Sabo navádzal na výpoveď proti Martinovi, slúbili mu nižší trest. Podrobne to na súde opísal.

Keď všetci vypovedali v Martinov prospech, dokonca aj psychiater- teda odborný posudok bol v Martinov prospech, obžaloba predvolala manželov M. – údajných Martinových dodávateľov. V tom čase obaja už vo výkone trestu pred súdom vypovedali, že ho nepoznajú a nikdy ho nevideli.

Zaujímavé však bolo, že na otázku nášho právnika či poznajú niektorého zo svedkov. Obaja svorne označili tých troch svedkov, čo odmietli na súde vypovedať a vlastne na základe týchto troch výpovedí, bol Martin odsúdený. Označili ich, presne povedali koľkokrát do týždňa chodili k nim nakupovať a uviedli aj sumu za koľko.

Vypovedali aj kapt. Sabo, ktorý podľa mňa má celú túto kauzu na svedomí. Poznajú sa s Martinom od tenagerských čias a vždy boli v konflikte. V posilovni sa mu vyhrážal, že raz ho dostane do basy. Na súde pod prísahou tak neskutočne klamal, že sa to nedalo počúvať. Napr. povedal, že pri nezákonnej domovej prehliadke nebol. Pritom bol prvý, kto Martinovi nasadil putá obzvlášť hrubým spôsobom, a na moju nevestu robil nátlak v detskej izbe ich domu. Videlo ho tam niekoľko ľudí. On bol ten , kto založil spis, lebo mal dôvodné podozrenie…… Prvý záznam : Je dôvodné podozrenie osoba MM pašuje kokaín zo štátov Beneluxu a Južnej Ameriky !!!! Právnik položil otázku na súde, čo mal znamenať tento záznam, len sucho skonštatoval, že podozrenie sa nepotvrdilo.

Ale na základe tohto ho sledovali, odpočúvali a v konečnom dôsledku aj odsúdili.

Našťastie Martina v októbri 2021 po 19 mesiacoch vyšetrovacej väzby ústavný súd prepustil na slobodu. Z dôvodu, že porušil jeho ľudské práva a odmietol sa v zákonnej lehote zaoberať dôvodmi väzby. Tiež zaviazal, okresný a krajský súd, že sa má zaoberať aj zmenou dôkaznej podstaty a dôkazmi v Martinov prospech.

Všetko, naozaj všetko okresný súd v Nitre, sudca Sopúch odignoroval, čo dokazovalo , že Martin nikdy nebol predajcom drog. Dokonca aj záznamy odposluchov, ktoré dokazujú, že marihuanu ponúkali Martinovi presne tí traja svedkovia , ktorí odmietli na súde vypovedať.

Nikto neveril, že Martina odsúdi. Ale súd „nadobudol presvedčenie“ , že ich predával. Bez dôkazov. Lebo len výpovede po vznesení obvinenia sú skutočné a pravdivé. 11.8 roka v I.nápravnovýchovnej skupine a ďalšie tri roky dohľad, aj keď psychiater- znalec povedal, že nevznikla u neho žiadna závislosť, marihuanu užíval len sporadicky „rekreačne“. A nie je pre spoločnosť žiadnym spôsobom nebezpečný.

Výšku trestu odôvodnil tým, že bol v podmienke za marenie spravodlivosti. Tento trest nedostal za drogy, ale za to, že jazdil bez vodičského oprávnenia! Ale pán sudca bol toho názoru, že je to nebezpečná recidíva.

Naozaj som sa snažila stručne to opísať, ale tri roky zničeného života sa nedajú obsiahnuť pár vetami. Naozaj sme bojovali celá rodina. Minuli sme všetko čo sme mali na právnikov. Manžel sa žiadneho výsledku nedočkal. V júni 2022 zomrel vo veku 53 rokov. Po jeho smrti som sa ocitla na absolútnom dne.

Pre Natáliu ,ktorá ako manželka toto všetko obdivuhodne zvláda a malého Martinka, ktorý nemôže vyrastať so svojím taťulkom som sa rozhodla, že nebudeme rešpektovať rozhodnutie súdu. A pokúsim sa mojim deťom a vnukovi dať šancu žiť normálnym obyčajným životom mimo našej krajiny.

Maliňáková

———————————————————

DO KEDY BEDEME TOTO TOLEROVAŤ

ŠTÁT JE TU PRE OBČANA, NIE OBČAN PRE ŠTÁT

SPOLU SME SILNÍ!