Odsúdili ho na dvadsať rokov a prepadnutie majetku. Chápete to? Vrahov, násilníkov, vydieračov a iných chorých ľudí zatvárajú na šesť až pätnásť rokov. Jemu dali dvadsať rokov, a prepadnutie majetku, domu, ktorý mu darovali rodičia pred dvadsiatimi rokmi.Za to, že dva roky pestoval konopu, a dvaja svedkovia potvrdili, že spolu vymenili hrsť sušiny. Jeden za zváranie, druhý za desať euro.

Dvadsať rokov, za čin, ktorý nemal žiadnu obeť.Sudca sa s týmto stotožňuje. Mne to hlava nebere. Myslel som si, že stať sa sudcom či prokurátorom, to musíš byť osobnosť, ktorá je inteligenčne vysoko a morálne ešte vyššie. Avšak dôkazy hovoria opak. Ja by som sa hanbil trestať za bylinku, tak ako za terorizmus.

No nič, bojuje sa ďalej, Pepo si ešte posedí, ale šak on vie začo 🙂, a určite sa odvolá na krajský súd, takýto rozsudok neprijme, a následne do Štrasburgu, kde súd určite vyhrá, a získa odškodné. Na európskych súdoch neprejdú maniere Slovenskej justície bez povšimnutia. Väzba, expertíza, zamietnutie svedkov, rozpor s EU trestným právom a chartou EU, to sú tromfy v Pepových rukách, ktoré mu dal samotný štát.Je to smutné, ale treba ísť kravu nakŕmiť, nie plakať nad rozliatym mliekom.

Pepov prípad je dôkaz, že je niečo zhnité v kráľovstve Slovenskom, a je treba, aby sme sa spojili a vynútili si akceptovanie vedy, a medzinárodných dohôd v trestnom práve.Plám je jednoduchý, od januára sa budeme snažiť dať do kopy úderku, ktorá spustí prípravu protestného zhromaždenia a usporiada benefičné koncerty na právnikov do Štrasburgu. Spojíme svoje sily, aby sme presadili právo pacientov na domácu liečbu, a právo občanov manipulovať s konopou, ako s látkou na úrovni tabaku, kávy či alkoholu. Lebo to nie je o konope, to je o základnom ľudskom práve realizovať sa podľa svojho presvedčenia, ak žiadnym spôsobom nezasahuje do slobody druhých.

SPOLU SME SILNÍ!

Ak chceš podporiť iniciatívu freepepo, tak klikaj sem: https://www.freepepo.sk/podpora/

Sleduj nás aj na facebooku: https://www.facebook.com/freepepofb
a na instagrame: https://www.instagram.com/freepepo_oficial/