Slovensko sa hrdí tým, že sme kresťanská krajina. Ale to je len zlý vtip, nejapný marketing, lebo ak sa pozrieme na stav slovenska, a prejavy jeho občanov. Keď sa pozrieme na tú nenávisť šírenú i politikmi, tak tomu nikto nemôže veriť. Slovensko je všetko možné, len nie kresťanská krajina.

Nikde nevidno lásku k blížnemu svojmu ako základ vzťahov. Závisť je pracovná metóda slovenskej mentality a hnací motor ku materialistickému konaniu. Súdime a odsudzujeme skôr, než si boh vôbec všimne nejaký problém. Namiesto súcitu a spoluúčasti odvraciame zrak a tvárime sa, že to sa nás netíka, v mene svojho životného pohodlia, a osobnostnej slabosti.

Spravodlivosť, to je len vágny pojem, ktorý nemá už miesto ani na súdoch, nie to ešte medzi ľuďmi. V spoločnosti sa toleruje násilie a agresivita, pokiaľ definuje naše frustrácie z politiky či ideológie.

Slovensko má plnú hubu Ježiša a nenávisti. Slovensko má plné kostoly  z ktorých sa namiesto lásky a tolerancie šíri pekelná síra proti ľuďom, ktorí sú symbolom inakosti. Predsudky sú viac ako fakty, nenávisť je viac ako láska, strach je viac ako viera.

Slovensko je kdečo, len nie kresťanská krajina.

#freepepo


Ak chceš podporiť iniciatívu freepepo, tak klikaj sem: https://www.freepepo.sk/podpora/

Sleduj nás aj na facebooku: https://www.facebook.com/freepepofb
a na instagrame: https://www.instagram.com/freepepo_oficial/