Je vedecky dokázané, že konopa je liečivo. Izrael vlastní 2000 patentov na konopné lieky. Sú desiatky vedeckých výskumov, ktoré preukazujú pozitívny vplyv na homeostázu, protizápalové účinky, potláčanie bolesti a mnohé iné.

Jedná sa o ľahko vyrobiteľné liečivo v domácich podmienkach. Jeho výroba má zanedbateľnú uhlíkovú stopu popri výrobe klasických liekov.  Nezaťažuje tráviaci trakt, pečeň, ani obličky. Konopa je však nelegálna. Existuje však množstvo diagnóz, kde je nenahraditeľná, a je lepšou alternatívou ku klasickej liečbe, alebo jej doplnok.

Pacientov však zaujíma viac ich zdravie, ako amorálne zákony. A tak sa dobrovolne vystavujú riziku niekoľkoročného väzenia. Štát im totiž neumožní získať konopné liečivo legálne. A tak núti pacientov porušovať zákon, čím prispieva ku ich nepohode a stresu z odhalenia liečiva. Štát situáciu bezdôvodne zhoršuje.

Nemôžete si každý deň ísť hľadať konopu, musíte si ju raz ročne zabezpečiť na celý rok. Nedá sa vypestovať si každý deň trochu. A taktiež ju nemôžete kupovať od vietnamcov, či dealerov, ktorým ide o zisk, a teda výnos. Komerčný výrobcovia konopu stimulujú všemožnými chemikáliami, aby maximalizovali zisk. A takáto konopa nie dobrá na liečebné účely.

Štát kriminalizuje pacientov, porušuje Európsku chartu, i ústavu. Zabraňuje pacientom v liečbe, robí z nich zločincov. Spôsobuje u nich paranoidné pocity, potrebu skrývať sa. Je to smutné, že politikom, sudcom, prokurátorom i policajtom ich konanie príde správne. Evidentne žijú v bubline, z ktorej nie sú schopní vidieť, že ľudí nechránia, ale im ubližujú.

Je mentálna bieda, nie právny štát, nie ochrana občanov.

#freepepo


Ak chceš podporiť iniciatívu freepepo, tak klikaj sem: https://www.freepepo.sk/podpora/

Sleduj nás aj na facebooku: https://www.facebook.com/freepepofb
a na instagrame: https://www.instagram.com/freepepo_oficial/