post

KRIMINALIZÁCIA PACIENTOV

Je vedecky dokázané, že konopa je liečivo. Izrael vlastní 2000 patentov na konopné lieky. Sú desiatky vedeckých výskumov, ktoré preukazujú pozitívny vplyv na homeostázu, protizápalové účinky, potláčanie bolesti a mnohé iné.

Jedná sa o ľahko vyrobiteľné liečivo v domácich podmienkach. Jeho výroba má zanedbateľnú uhlíkovú stopu popri výrobe klasických liekov.  Nezaťažuje tráviaci trakt, pečeň, ani obličky. Konopa je však nelegálna. Existuje však množstvo diagnóz, kde je nenahraditeľná, a je lepšou alternatívou ku klasickej liečbe, alebo jej doplnok.

Pacientov však zaujíma viac ich zdravie, ako amorálne zákony. A tak sa dobrovolne vystavujú riziku niekoľkoročného väzenia. Štát im totiž neumožní získať konopné liečivo legálne. A tak núti pacientov porušovať zákon, čím prispieva ku ich nepohode a stresu z odhalenia liečiva. Štát situáciu bezdôvodne zhoršuje.

Nemôžete si každý deň ísť hľadať konopu, musíte si ju raz ročne zabezpečiť na celý rok. Nedá sa vypestovať si každý deň trochu. A taktiež ju nemôžete kupovať od vietnamcov, či dealerov, ktorým ide o zisk, a teda výnos. Komerčný výrobcovia konopu stimulujú všemožnými chemikáliami, aby maximalizovali zisk. A takáto konopa nie dobrá na liečebné účely.

Štát kriminalizuje pacientov, porušuje Európsku chartu, i ústavu. Zabraňuje pacientom v liečbe, robí z nich zločincov. Spôsobuje u nich paranoidné pocity, potrebu skrývať sa. Je to smutné, že politikom, sudcom, prokurátorom i policajtom ich konanie príde správne. Evidentne žijú v bubline, z ktorej nie sú schopní vidieť, že ľudí nechránia, ale im ubližujú.

Je mentálna bieda, nie právny štát, nie ochrana občanov.

#freepepo


Ak chceš podporiť iniciatívu freepepo, tak klikaj sem: https://www.freepepo.sk/podpora/

Sleduj nás aj na facebooku: https://www.facebook.com/freepepofb
a na instagrame: https://www.instagram.com/freepepo_oficial/