Jedno majú všetky tieto prípady konopných väzňov spoločné, a tým sú prehnané tresty. Prečo sú prehnané je všetkým jasné. Moderný prístup k drogovej problematike opisuje trestanie konzumentov ako nesystémový krok. Vedecké poznatky, ktoré o konope aktuálne sú, definujú konopu ako rastlinu s liečivým potenciálom a nízkou nebezpečnosťou.

Tresty vystavané pánom Lipšicom na sthanie mafie, dnes ničia životy mladým ľuďom, ktorí´sa stali súčasťou konopnej kultúry. Konopa je čím ďalej tým viac súčasťou bežného užívania, ale tresty sú naďalej abnormálne a amorálne.

Naďalej prevláda značná zaostalosť vo vnímaní drogovej problematiky, a vzhľadom na novo prijatý dokument o stratégii v drogovej politike, je jasné že sme sa nikam neposunuli. Ignorujeme poznatky z okolitých krajín, kde sú v tejto otázka oveľa ďalej.

A keďže zlyháva štát, tak je potrebné aby ho nahradili ľudia. A preto som rád, že prejavujete solidaritu s konopnými väzňami, ktorí sú obeťami zle nastaveného a spiatočníckeho systému. Posielaním pohľadníc, a spájaním poškodených v iniciatíve Woman Power, nadobúdame hlas, ktorý sa nebude už dať ignorovať.

Podporou, zdieľaním a komentovaním aktivit Freepepo podporujete nielen adnormálne súdených a ich rodiny. Podporujete možnosť pre pacientov, dostať sa ku kvalitnej prírodnej liečbe.  Pomáhate každému,, komu experimentovanie s drogami prerástlo cez hlavu, a namiesto odbornej pomoci je väznení ako vrah.

Preto vám nesmierne ďakujem za spoluúčasť, podporu a aktivitu, ktorú vynakladáte. Štát na nich kašle, ale my nie! Občas mi niekto povie, že robím skvelú vec, teší ma to, ale v skutočnosti to nerobím ja, to robíte vy. Robíte skvelú vec!

SPOLU SME SILNÍ!

Nezabudnite zdieľať príspevky a komentovať, aby sa problematika stala verejnou otázkou.

#freepepo


Ak chceš podporiť iniciatívu freepepo, tak klikaj sem: https://www.freepepo.sk/podpora/

Sleduj nás aj na facebooku: https://www.facebook.com/freepepofb
a na instagrame: https://www.instagram.com/freepepo_oficial/